WYPRAWA.netwersja polska
Aktualności

Galeria

Informacje

Trasa

Sponsorzy

Nasze

O
-----
Kontakt


Olympus Mons Projekt "Wrocław na szczytach świata", który stawia sobie za cel zdobycie Korony Ziemi. Wiele informacji praktycznych, opisy i zdjęcia z wypraw w różne góry naszego globu.

Gosia Nowak

Pochodzę z Czempinia, jednak większość życia spędziłam w Poznaniu, gdzie ukończyłam najpierw liceum św. Marii Magdaleny, a potem Uniwersytet Adama Mickiewicza.

Od trzech lat mieszkam i pracuję (w Expanderze) we Wrocławiu. Podróżuję od podstawówki. Zwiedziłam autostopem Południową Europę i samotnie przemierzyłam Stany Zjednoczone oraz Turcję. Razem z Marcinem byłam na Syberii, w Etiopii, Indiach i w Kirgistanie.

Marcin Nowak

Urodziłem się w centrum Wielkopolski, ale dzieciństwo spędziłem na jej obrzeżach, w Kaczkach Średnich. Od 12 lat mieszkam we Wrocławiu, gdzie ukończyłem informatykę na Politechnice. Przez kilka lat byłem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki. Jeszcze na studiach rozpocząłem współpracę z Magazynem Komputerowym CHIP, gdzie pracowałem do wyjazdu.

Podróżować zacząłem późno - pod koniec studiów odbyłem kolejową podróż do Maroka. Potem były Indie (dwukrotnie), Nepal, Norwegia (Lofoty), Kenia, wschodnia Turcja, Syria, Rosja (Syberia) Etiopia i Kirgistan.

 

Jesteśmy miłośnikami gór. Marcin był na Mount Kenii (4985 m n.p.m.), a oboje na Ras Daszen w Etiopii (4620 m n.p.m.), przełęczy Parang La w indyjskich himalajach (5578 m n.p.m.) oraz dotarliśmy do wysokości 6150 m n.p.m podczas wyprawy na Pik Lenina (7134 m n.p.m.).

Więcej o naszych podróżach znajdziesz w dziale "Nasze Wyprawy".